Aktuality

MAŽORETKY FALCO VYŠKOV SE NEZTRÁCEJÍ ANI V NEJPOČETNĚJŠÍ SVĚTOVÉ ASOCIACI

Na přelomu září a října se mažoretkový klub FALCO Vyškov vydal na své první mistrovství světa, které se konalo v chorvatském Zadaru. Výpravu čítalo celkem 8 děvčat – Vanessa Dědicová, Anna Jurůjová, Ema Koutná, Eva Kubelková, Natálie Musilová, Ella Piknerová, Táňa Počová a Nela Stěničková.

Nutno podotknout, že FALCO je hrdou a věrnou součástí celorepublikové asociace CMA, která, jako jediná česká asociace, má velmi silné zastoupení v nejpočetnější světové federaci MWF. V Zadaru se tak potkaly závodnice např. z Maďarska, Itálie, Ukrajiny, Jihoafrické republiky, ale své zastoupení měla také delegace z Kanady.

Jako první ze zmiňovaných jmen se na startovní plochu se svým sólovým vystoupením postavila Ema Koutná, která tak zároveň i ukončila svoji taneční kariéru ve Falcu. Výkon se povedl a Ema si ze Zadaru odvezla titul mistryně světa. 

Vanessa Dědicová, dříč a velmi cílevědomý kousek naší výpravy, v kategorii sólo baton junior obsadila krásné 4. místo, a potrápila tak i o 2 roky starší sólistky.

Ella Piknerová se na startovní čáru postavila také hned první den celého šampionátu. Se svojí sólovou sestavou vždy rozproudí krev v žilách nejednoho diváka. Energie, drive a prožitek, který Ella do choreografie vkládá je v její kategorii nevídaný, i proto se Ella dokázala probojovat až na nejvyšší možnou soutěž. Z mistrovství světa si Ella odvezla krásné 5. místo a spoustu zážitků i nových zkušeností.

Juniorská třásňová kategorie sólistek – zastoupení Evy Kubelkové, která v silné kategorii vybojovala bronzovou pozici.

Duo v podání Nely Stěničkové a Táni Počové přijelo na MS s nejlepším možným výsledkem – mistryně Evropy. Ne vždy se ale daří, jak bychom si představovali, a tak holky tentokrát přenechaly medailové pozice druhým. I přesto odvezly krásné 4. místo.

Anna, Vanessa, Nela, Natálie, Táňa a Eva spojily síly a postavily se na start společně v kategorii miniformace pom junior. Na jejich sestavu čekal nejeden divák. Úřadující mistryně Evropy přijely do Zadaru zabojovat o obhajobu svého titulu. A povedlo se. FALCO se s hrdostí pyšní titulem MISTRYŇ světa, pro který při vyhlášení padlo mnoho slz radosti, objetí a nadšení.

Poslední choreografií, se kterou se Falco postavilo na startovní čáru, byl twirling acrobatic v podání Evy Kubelkové, která se taktéž s kariérou ve Falcu v tento den rozloučila. Na medaile to nestačilo, přidala další bramboru do sbírky.

Celý šampionát probíhal na velmi kvalitní úrovni, panovala příjemná atmosféra a rodinná pohoda mezi všemi českými týmy.

Nyní se mažoretkový klub FALCO VYŠKOV pečlivě připravuje na novou sezónu. Děvčata se věnují kromě práce s náčiním mimo jiné i velmi důležité pohybové průpravě, gymnastice, akrobacii, posilování a trénování fyzické kondice. Všechno tohle je opravdu potřeba. Všechno tohle holky vytáhlo tam, kde momentálně jsou.

A trenérky jsou na ně moc pyšné.

Aktuality
Příspěvky